Cirkonija oksīds

Zobu kroņi uz cirkonija bāzes – tās ir nenoņemamās zobu protēzes, kas ļauj pilnībā apmierināt augstas estētiskās prasības pret mākslīgajiem zobiem. Turklāt cirkonija oksīdam piemīt augsta bioloģiskā saderība ar apkārtējiem audiem.

Cirkonija oksīda kroņi nesatur metālu un tādēļ sader pat ar jūtīgākajām smaganām. Cirkonija oksīds ir keramiskais materiāls ar metāla izturību un estētiskajām porcelāna īpašībām. Zobu protezēšana uz tā pamata – tā ir iespēja saņemt precīzu dabīgo zobu analogu, kuru pat speciālistam pēc rūpīgas apskates būs grūti atšķirt.

Bezmetāla kroņa izgatavošana notiek izmantojot CAD/CAM tehnoloģijas (dator programmēšanas izgatavošana), kura principiāli atšķiras no ar roku izlietas  metālkeramikas. CAD/CAM sistēma nodrošina augstu precizitāti pie protēzes izgatavošanas. Pēc zoba izlējuma tiek gatavots zoba modelis, kurš tiek skenēts ar īpaši jūtīgu lāzera skeneri Kavo Everest. Pēc tam tehniķis uz datora modelē jauno kroni, uzgalis, kurš tiek frēzēts no cirkonija oksīda bloka. Šis veids ļauj izgatavot izstrādājumu ar maksimālu precizitāti.

Šim tehnoloģiskajam risinājumam protezēšanas protezēšanā ir daudz prieksrocību:

  • Protēzes karkass izgatavots no cirkonija oksīda – tumša metāla karkasa vietā tiek izgatavots balts karkass no cirkonija oksīda;
  • Protēze laiž cauri gaismu tādējādi tiek radīts dabīgā zoba efekts;
  • Materiāls ir hipoalerģisks un tādēļ pēc bioloģiskās saderības pārspēj pat zeltu.   Klīniskie rezultāti, kas apstiprina materiāla hipoalerģiskumu, tiek balstīti uz daudziem veiktiem pētījumiem: pēc pusgada kontakta ar cirkonija oksīdu mutes dobumā nav novērotas nekādas patoloģiskas izmaiņas.
  • Tam ir zems siltuma vadītspējas koeficients- tas nereaģē uz karstu vai ļoti aukstu pārtiku.
  • Ļauj izgatavot kroni ar 0.4-0.5 mm biezumu,  tāpēc tas prasa minimālu zoba slīpēšanu.
  • Divas reizes vieglāks par metālu;
  • Materiāls ir ļoti izturīgs (tas nozīmē, ka kalpos Jums ilgi), ļauj izgatavot tiltveida protezes.

Augsta bioloģiskā saderība, izturību, ilgmūžība un estētiska pievilcība cirkonija oksīda materiālu padara par Nr. 1 materiālu mūsdienu zobārstniecībā.

 

Partneri


Darba laiks

Darba dienās iepriekš veicot pierakstu

Kontakti

Rīga, Kr. Valdemāra iela 99, LV-1013
Tel.: +371 67378355
Mob.: +371 29406773


Jūrmala, Zvīņu iela 2, LV-2012
Tel.29797438.


info@dentalriga.lv
rtg@dentalriga.lv